08131550 - 09183513521

سایت جدید دفن زباله در ملایر

تاریخ انتشار : یکشنبه 6 مرداد 1398

فرماندار شهرستان نهاوند طی اعلانیه‌ای گفت: مکان دفن زباله نهاوند نسبت به قبل ساماندهی شده و وضعیت بهتری دارد و سایت جدید دفن زباله شهرهای جنوب استان در ملایر احداث خواهدشد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کریم حمیدوند در کارگروه مدیریت پسماند شهرستان نهاوند، اظهار کرد: عملیات نصب پایه‌های فلزی برای فنس‌کشی محل دفن زباله در شهرستان نهاوند انجام شده است و تا چند روز آینده عملیات فنس‌کشی این محوطه نیز انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در محل جمع‌آوری و دفن زباله‌های دو حوضچه برای جمع‌آوری و نگهداری شیرابه فاضلاب احداث شده است تا مانع گسترش و نفوذ شیرابه فاضلاب در طبیعت شود، افزود: مقرر شد در این مکان یک کانتینر و نگهبان وجود داشته باشد تا ضمن کنترل ورود و خروج در این مکان، مانع تفکیک زباله‌ها توسط افراد متفرقه شود.

حمیدوند با اشاره به اینکه عملیات اجرایی احداث سایت جدید دفن یکپارچه زباله شهرهای جنوب استان قرار است به‌زودی در زمین‌های حوزه شهرستان ملایر آغاز شود، خاطرنشان کرد: مقرر شده کل پسماند استان همدان در دو نقطه درنظر گرفته شده در شمال و جنوب استان جمع‌آوری شود.

وی یادآور شد: محل متمرکزی که قرار است پسماند شهرهای ملایر، تویسرکان، نهاوند، گیان، برزول، ازندریان، جوکار، سرکان و فیروزان را در این مکان جمع‌‌آوری، بازیافت و تفکیک شوند در زمین‌های شهرستان ملایر قرار گرفته است.

فرماندار نهاوند گفت: در شرایط کنونی و تا هنگامی که این مکان آماده می‌شود باید زباله‌های نهاوند در مکان فعلی دفن شوند و بعد از راه‌اندازی سایت یکپارچه محل دفن زباله در ملایر، از مکان فعلی به عنوان سایت انتقال دهنده استفاده خواهد شد.